|
|
|
|
|
Vakantiedagen en zieke werknemers in 2012
Vanaf 2012 bouwen volledig zieke werknemers over hun gehele periode van arbeidsongeschiktheid wettelijke vakantiedagen op. Maar wat betekent dat eigenlijk voor de opbouw van vakantiedagen van zieke werknemers die in 2011 arbeidsongeschikt zijn geworden en dat in 2012 nog steeds zijn?
Lees meer
|
|
|
|
|
|
|
|
Loopbaanadvies bij ArboAnders
Organisaties en mensen veranderen. Dit zien we dagelijks in onze maatschappij terug. Voor werkgevers is het belangrijk dat de werknemers op de juiste plaats binnen de organisatie zitten. Wanneer u als werkgever dit hebt bereikt met uw personeel, behaalt u het optimale resultaat voor de organisatie.
In de praktijk blijkt echter soms dat dit niet meer het geval is. Werkgever of werknemer moeten dan soms keuzes maken en de loopbaanadviseur van ArboAnders kan daarbij helpen.
Lees meer
|
|
|
|
|
|
|
|
Eerste kamer akkoord met wijziging WMCO
Vanaf 1 maart 2012 moeten werkgevers ook het ontslag melden van werknemers met wie zij een beëindigingovereenkomst hebben gesloten. Onlangs is deze wijziging van de Wet melding collectief ontslag (WMCO) aangenomen door de Eerste Kamer. Door de wetswijziging maakt het voor de toepassing van de meldingsplicht niet meer uit of u de arbeidsovereenkomst beëindigt via UWV WERKbedrijf, de kantonrechter of een beëindigingovereenkomst.
Lees meer
|
|
|
|
|
|
|
|
Wie betaald de WGA-rekening?
Het aantal WGA-uitkeringsgerechtigden groeit gestaag. Uitkeringskosten die gezamenlijk opgebracht moeten worden door de Nederlandse werkgevers. Tenminste, voor degene die verzekerd zijn in het publieke stelsel. De organisaties die (nog) niet gekozen hebben voor het WGA-eigenrisicodragerschap hebben de laatste jaren, door het stijgend aantal uitkeringen, hun WGA-kosten minimaal zien verdubbelen. Terwijl de private WGA-verzekeringspremie, door marktwerking, onder druk staat.
Lees meer
|
|
|
|
|
|
|
|
ArboAnders en de Alp d'Huzes
Om gezond te blijven, is het verstandig om regelmatig te bewegen. Zo blijkt uit het onderzoek van het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen (NISB) en het Diabetes Fonds dat het Nederland maar liefst € 380 tot 930 miljoen per jaar zou opleveren als meer werknemers zouden gaan sporten.
ArboAnders sluit zich niet alleen aan bij deze bevindingen, maar brengt het ook in de praktijk. In juni zal er een delegatie van werknemers naar Frankrijk afreizen om daar deel te nemen aan de Alp D'Huzes.
Lees meer
|
|
|
|